Přihlášení studenta
Přihlášení | Registrace

Geografové ve veřejném prostoru

Zde najdete vystoupení odborníků z Geografické sekce PřF UK v médiích, zajímavé rozhovory, články či události

Jednotlivé materiály získáte kliknutím na název příspěvku (modrým písmem).

Účastníci mezinárodní olympiády EGEO ve vysílání Studia 6

Rozhovor s účastníky mezinárodní geografické olympiády (EGEO). Čas: 1:51:42. 

Zažíváme nejhorší sucho za 500 let!

Prof. Bohumír Janský v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou.

Jasno, tu a tam vichřice. Jak u nás na obloze bylo, je a bude?

Dějiny meteorologie v českých zemích v pořadu Historie.cs, ve kterém vystoupil dr. Miloslav Müller katedry fyzické geografie a geoekologie.

Město Jílové u Prahy vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa Referent/referentka pro řízení a koordinaci odpadového hospodářství do Odboru technického zabezpečení města

Pracoviště: sídlo Městského úřadu Jílové u Prahy, Masarykovo náměstí 194, 254 01 Jílové u Prahy
Pracovní poměr: na dobu neurčitou, 3 měsíční zkušební doba
Předpokládaný termín nástupu: co nejdříve, případně dle dohody

Nebýt staveb našich předků, boj se suchem jsme už prohráli, říká hydrolog

Rozhovor s prof. Bohumírem Janským, objevitelem pramene Amazonky a hydrologem z Přírodovědecké fakulty UK, na velmi aktuální téma  – sucho.

Historické okénko

Dr. Jiří Martínek vystoupil ve svém již tradičním historickém okénku ve středu 29. 4. 200 v pořadu Sama doma na ČT 1 a hovořil o velkých světových pandemiích: moru, cholery, španělské chřipky aj.

Aktuální informace o koronaviru

Zde se dočtete vybrané aktuality o pandemii onemocnění COVID-19.

Článek prof. Dzúrové a dr. Jarolímka k tématu COVID-19 v časopisu Geografie

V časopise Geografie vychází nový článek na téma šíření pandemie COVID-19 napříč geografickými i sociálními hranicemi tázající se, zda mu dokážeme čelit. V době běžící pandemie onemocnění COVID-19 po celém světě reflektují autoři příspěvku Dagmar Dzúrová a Jan Jarolímek realitu ke dni 26. března 2020.

Rozhovor s doc. Jiřím Blažkem

Due to numerous idiosyncratic features, a profound variety in the level of development and in the nature of regional innovation systems is often acknowledged. This paper has aimed to contribute to existing research by unraveling mutual relationships among knowledge bases, R&D structure and innovation performance of European regions. Our analysis showed that the differences among the European regions in their prevailing knowledge base and in the absolute and relative sizes of key segments of R&D systems are systematic and mutually interwoven. Generally, advanced regions are often typified by the lowest share of synthetic knowledge base and either by a dominance of the private R&D or by a relatively balanced structure between private and public R&D, while the opposite holds for lagging regions.